O firmie

O firmie

PPO Przedsiębiorstwo Państwowe od 70 lat jest producentem obuwia bezpiecznego i zawodowego.

W swojej ofercie posiadamy ponad 70 modeli, które są obecne praktycznie w każdej dziedzinie polskiej gospodarki – od górnictwa, przez budownictwo, branżę automotive, po przemysł hutniczy, na chemii, rolnictwie i ogrodnictwie kończąc. Certyfikowane są przez polskie jednostki notyfikowane Sieć Badawcza Łukasiewicz – Ośrodek Certyfikacji w Łodzi oraz Centralny Instytut Ochrony Pracy – Ośrodek Certyfikacji Indywidualnych Środków Ochronnych i Roboczych w Łodzi. Obuwie przechodzi też szereg badań w laboratoriach akredytowanych zgodnie z europejskimi normami bezpieczeństwa.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów systematycznie wprowadzamy na rynek nowe kolekcje. W procesie projektowania i produkcji stosujemy innowacyjne rozwiązania, których celem jest zapewnienie nie tylko bezpieczeństwa, ale także komfortu użytkowania. Dysponujemy 4 zaawansowanymi technologiami do produkcji butów skórzanych oraz całotworzywowych z poliuretanu. Potencjał technologiczny firmy to 8 nowoczesnych linii produkcyjnych. Stawiamy na polskich producentów zarówno skór naturalnych, jak i pozostałych komponentów. Całość produkcji odbywa się w naszym kraju.

Spośród innych fabryk obuwia wyróżnia nas fakt, że 61% pracowników stanowią osadzeni, którzy realizują program Ministerstwa Sprawiedliwości i Służby Więziennej „Praca dla więźniów”. Osoby pozbawione wolności zatrudnione są na wszystkich etapach produkcji, zaczynając od rozkroju, szwalni, montażu, aż do wykończenia obuwia. Praca stanowi dla nich odskocznię od więziennej codzienności, ale także przynosi korzyści finansowe.

Ponadto, prowadzimy szereg działań na rzecz lokalnej społeczności. Wśród wielu projektów można wymienić wsparcie finansowe dla klubu Piast Strzelce Opolskie, budowy Alwerni św. Jacka w Kamieniu Śląskim czy innowacyjnego programu leczenia autorstwa studentów medycyny Uniwersytetu Opolskiego. Ściśle współpracujemy też z Politechniką Opolską, zachęcając jej studentów do projektowania obuwia bezpiecznego.

Odpowiadamy także na aktualne potrzeby wynikające z agresji na Ukrainę. Przekazaliśmy setki par butów w ramach kilku akcji pomocowych. Dodatkowo w PPO, na odcinku szwalni, znalazły pracę kobiety, które uciekając przed wojną, przyjechały do Polski.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.